Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie!?!


Coraz więcej osób nadziało się na podstępne trojony pojawiające się na coraz większej liczbie stron, nie tylko polskich. Powoli można nazwać to już plagą. Nic dziwnego, skoro można zarobić nawet 0.003 grosza za jednego zainfekowanego użytkownika.... Złapać takiego robaka może każdy, nawet jeśli jest zabezpieczony antywirusem.

Pierwszym krokiem do zabezpieczenia się jest dobry antywirus z aktualna baza wirusów. Kilkanaście rożnych programów antywirusowych znajdziecie na stroniehttp://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30. Polecam oprogramowanie darmowe (oznaczone statusem „freeware”) gdyż ono nie ma żadnych ograniczeń jak Np.: brak możliwości aktualizowania baz wirusów (co jest w praktyce najważniejsze).

Może zdarzyć się tak, że złośliwy trojan tak namiesza Wam w systemie, że nawet nie będziecie mogli wejść na wspomnianą wcześniej stronę i ściągnąć „zbawcze” oprogramowanie. Co wtedy? Należy tymczasowo wyłączyć złośliwe oprogramowanie klikając CTRL + ALT + DEL aby uruchomić Menadżera zadań Windows. Następnie przejść do zakładki PROCESY i kliknąć na „Nazwa użytkownika” (aby posortowało listę). I wyłączyć procesy** obok których widnieje Wasza nazwa użytkownika (oprócz explorer.exe, który jest praktycznie niezbędny, resztę możecie śmiało wyłączyć)

Dodatkowo możecie kliknąć Start => Uruchom i wpisać tam „msconfig” (bez cudzysłowów), w nowo otwartym oknie przechodzicie do zakładki „Uruchamianie” gdzie też możemy wyłączyć procesy które startują przy każdym uruchomieniu Windowsa.**

Czasem zdarza się nawet i tak, że nie da się włączyć Menadżera zadań Windows. Wtedy zaczyna być już nie śmiesznie i być może będzie potrzeba re instalacji systemu. Próbować jednak warto :) Uruchamiamy komputer ponownie i przy starcie systemu wciskamy klawisz F8 i wybieramy „tryb awaryjny*”. Po uruchomieniu systemu ściągamy program antywirusowy i instalujemy go. Następnie skanujemy cały komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania - Trojanów.

Dodatkowo po zabiegu zalecam przejść do panelu sterowania (start => panel sterowania) i wybrać „dodaj lub usuń programy”. Na liście znajdziecie pewnie kilka - kilkanaście programów adware (czyli prościej mówiąc: badziewia), programy te zajmują zawsze nie więcej niż 0,5 MB (choć czasem oczywiście zdarzają się wyjątki) i w swojej nazwie zawierają słowa takie jak „free”, „toolbar”, „sex” oraz inne podobne. Jeśli w 100% nie jesteś pewny czy dana aplikacja to program adware czy nie - skonsultuj się z kimś znającym się bardziej niż Ty.

UWAGA!! Nie zalecamy instalacji więcej niż jednego programu antywirusowego naraz!! Może ro doprowadzić do nieprzewidywanych skutków, z utratą danych włącznie!!

* - gdy Windows uruchamia się w trybie awaryjnym nie są ładowane niektóre sterowniki, typowe programy które możecie zobaczyć na liście „uruchamianych” oraz na szczęście Trojany. Zmieni się Wam pewnie także rozdzielczość (wszystko będzie większe)

** - najpopularniejsze pliki w których ukrywają się wirusy lub Trojany to: paytime.exe, scmtxx.exe (xx - jakas liczba), parser.class, counter.class, loaderadv, kl.exe.... oraz kilka innych Omówiony tekst dotyczy systemu Windows XP. Mam nadzieje, że pomoże on przynajmniej jednej osobie...

 

Strona jest częścią CWANIAK.cba.pl

DARMOWE MP3, DARMOWA MUZYKA, DARMOWY DOWNLOAD